Jedenáctá řada Setkání u studny stejně jako doposud bude nabízet programy, které účastníky podněcují k umění vidět a slyšet, k umění žasnout. Jak píše známý anglický spisovatel a básní G. K. Chesterton: „Dnešní člověk neumí žasnout a děkovat!“

Co se týče tématu 11. řady, prostor Arcibiskupského paláce přímo nabízí sérii setkání, která budou předkládat Arcibiskupství olomoucké v jeho historii, v jeho osobnostech, v jeho architektuře a umění, v jeho duchovním a společenském rozměru. To vše v souvislosti a návaznosti na dnešek a současného člověka. To vše s poznáním a uvědoměním si, za co vše můžeme děkovat svým předkům. Učit se poznávat to dobré, abychom si toho mohli vážit, stavět na tom a rozvíjet to. Přijímat i to, co se nepodařilo a bylo špatné, abychom to neopakovali.

Setkání u studny, zastavení na konci všedního dne vždy první pondělí v měsíci během akademického roku, se bude nadále konat v sále Arcibiskupského paláce ve 2. patře, a to v termínech:

7. 10. | 4. 11.2. 12. 2019 || 3. 2. | 2. 3. | 6. 4. | 4. 5. 2020

Malíř, restaurátor, umělec nucený svou profesí zavítat do rozmanitých pracovních oborů a poutavý vypravěč, to je Radomír Surma, který bude hostem dalšího Setkání u studny v pondělí 3. února 2020.

Chceme nahlédnout do historie a zaznamenat počátky biskupství na Moravě a v Olomouci? Chceme poznávat význam biskupského úřadu pro společnost v historii dávné, ale i nedávno minulé, spolu s některými osobnostmi arcibiskupů? Arcidiecézní Centrum pro kulturu zve na další Setkání u studny: v pondělí 2. prosince 2019 od 17.30 v Arcibiskupském paláci. Hostem neformálního zastavení na konci všedního dne bude absolvent historie FF UP Ladislav Jakub.

SUS plakat12 19

Další Setkání u studny v pondělí 4. listopadu 2019 umožní komentovanou prohlídku Arcibiskupského paláce.

SUS plakat11 19

V pondělí 7. října 2019 začne jedenáctá řada Setkání u studny, a to v sále Arcibiskupského paláce. Téma zůstává a je vlastně po celé ty roky stejné: umění vidět, umění slyšet. Hostem prvního večera bude historička umění a kurátorka Arcibiskupského muzea v Olomouci Simona Jemelková.

SUS plakat10 19

Do další desítky vstoupí Setkání u studny v pondělí 7. října v obvyklý čas od 17:30 hod., ale pozor, v jiném prostoru! Tzv. andílkovský sál nacházející se ve 2. patře Arcibiskupského paláce bude novým prostorem pro otevřené společenství setkávající se u Studny. Druhé patro nebude pro nikoho překážkou, protože v budově Arcibiskupského paláce se nachází výtah.