setkani lektoru19V Olomouci se již posedmnácté sjedou lektoři Božího slova z arcidiecéze olomoucké, a to v sobotu 19. října. Čas bude jako obvykle 10–15 hod. Místo setkání však bude jiné! Ze sálů kurie se setkání lektorů přesouvá do Arcibiskupského paláce do sálu zvaného „andílkovský“ ve 2. patře; dobrou zprávou je, že se v budově paláce nachází výtah.

Dopolední čas bude věnován problematice lektorské služby: samozřejmě opět nabídka inspirace vedoucí k prohloubení vztahu k Božímu slovu a službě lektora, ale také řešení otázky organizační. Moderátorkou celého programu bude hlavní organizátorka Martina Pavlíková. Účastníkům bude nabídnuta možnost přistoupit ke svátosti smíření a mše svatá by se slavila ve 12 hod. Potom jako vždy bude společné občerstvení a neformální povídání o lektorské službě a na závěr setkání by se uskutečnila prohlídka Arcibiskupského paláce.

Vzhledem k tomu, že konferenční sál v Arcibiskupském paláci je menší než sál v budově kurie, proto pozvánka na setkání směřuje hlavně k těm, kteří jsou ve svých farnostech animátory – pomocníky, a to nejen při organizaci lektorské služby. Do Olomouce přijíždí pro povzbuzení a posilu, pro inspiraci, aby potom ve svých farnostech mohli lépe a účinněji vykonávat svou službu a byli pomocí i ostatním lektorům v jejich farnosti. Optimální tedy bude, když farnost vyšle své zástupce z řad lektorů Božího slova v počtu do tří osob.

„Člověk, který čte Boží slovo, dostává sílu plout proti proudu a nést svůj kříž.“
(z duchovní obnovy vedené Mons. Josefem Žákem)

17. setkání lektorů v Olomouci
sobota 19. října, 10:00–15:00
Arcibiskupský palác, Wurmova 9, Olomouc

S dotazy se můžete obracet na hlavní organizátorku Martinu Pavlíkovou: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 587 405 402