setkani lektoru20Již poosmnácté se v Olomouci uskuteční říjnové setkání lektorů Božího slova z farností olomoucké arcidiecéze, a to v sobotu 17. října 2020.

Z tohoto setkávání také vzešlo rozhodnutí i finanční pomoc pro postupnou přípravu nahrávek liturgických čtení z nedělí, slavností, svátků a také všedního dne. Postupně tak bude pokryt celý liturgický rok a jeho závazná čtení. Toto nahrávání se uskutečňuje ve spolupráci s lektory Božího slova a kněžími převážně z olomoucké arcidiecéze. Probíhá čtvrtým rokem a do půl roku by mělo být dokončeno.
A právě toto téma – liturgický rok v textech Písma svatého – bude na programu říjnového setkání lektorů. Hostem letošního ročníku bude P. Petr Chalupa, ředitel Českého katolického biblického díla, a lektorům představí a vysvětlí závazný výběr textů Písma svatého pro liturgický rok i jeho cykly.
Odpoledne potom následuje praktická práce s úryvkem biblického textu pod vedením o. Petra, coby forma přípravy na předčítání při liturgii.
Zástupci lektorů farností olomoucké diecéze jsou tedy srdečně zváni do Arcibiskupského paláce v sobotu 17. října na setkání lektorů Božího slova. Zájemci se mohou hlásit na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonním čísle 587 405 402.