setkani lektoru21Stále se učit, sdílet své zkušenosti, znovu se setkávat, ale i poprvé přijít do společenství lektorů Božího slova, společně slavit mši svatou – tak se dá stručně charakterizovat setkávání lektorů Božího slova, kteří se každoročně sjíždějí v Olomouci v sobotu v druhé půli října.

Dá-li Pán, 19. setkání lektorů BS v Olomouci se uskuteční v sobotu 23. října 2021 v sále, který je součástí restaurace a pizzerie U Kristýna a nachází se v 1. patře nad restaurací, kterou naleznete v ulici Wurmova 6, cca 40 m od Arcibiskupského paláce. Vchod do sálu je z ulice velkou branou do dvora kurie, kde jsou i zvonky.

Předešlé setkání se kvůli covidové pandemii neuskutečnilo. Ovšem dané téma „Liturgický rok v textech Písma svatého“, připravené P. Petrem Chalupou, ředitelem Českého katolického biblického díla, bylo natočeno.

A protože seznamování se s významem liturgického roku a stále lepší schopnost se v něm orientovat je potřebná a užitečná pro každého ze srdce hledajícího, toužícího a praktikujícího pokřtěného člověka, bude i letos na programu toto téma. Pro účastníky ho opět připraví P. Petr Chalupa, který v rámci setkání bude také sloužit mši svatou.

Dané téma „Liturgický rok pro život křesťana“ bude nahráno, ať už se setkání lektorů BS v Olomouci uskuteční nebo ne, aby bylo pro všechny zájemce dostupné na těchto webových stránkách.

Na 19. setkání lektorů v Olomouci v sobotu 23. října, 10–16 hod., v sále restaurace U Kristýna se těší hlavní organizátorka Martina Pavlíková:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.; tel.: 587 405 402.