Po dvouleté pauze je zde opět pozvánka pro lektory Božího slova arcidiecéze olomoucké na říjnové setkání. Uskuteční se, dá-li Pán, 15. října 2022 v Olomouci. Lektoři Božího slova, kteří mají zájem o dobrý chod této důležité služby ve farnosti i o její kvalitu, jsou srdečně zváni do Arcibiskupského paláce.

Hostem programu v dopoledních hodinách bude opět P. Petr Chalupa, ředitel Českého katolického biblického díla. S ním bude možné hovořit o tom, proč je dobré a potřebné, a to nejen pro lektora Božího slova, stále lépe poznávat liturgický rok, více a více pronikat do jeho smyslu a tak pochopit, k čemu je křesťanovi katolické církve užitečná znalost průběhu liturgického roku.

K seznamování se s tímto tématem dobře poslouží dvě přednášky, které P. Chalupa pro lektory již nachystal a jsou dostupné k poslechu zde. Poslech těchto přednášek hlavně pomůže probouzet naši mysl a nitro k otevřenosti a odvaze klást si otázky a hledat na ně odpověď.

Další program, před polednem a po poledni, se bude odehrávat v kapli sv. Anny (Václavském nám.). Pro všechny zájemce bude umožněna svátost smíření, na kterou naváže slavení mše svaté. Po ní, opět v Arcibiskupském paláci, bude prostor pro obědové občerstvení a společné sdílení lektorů Božího slova. Závěr programu bude věnován prohlídce paláce, ukončení se předpokládá v 15.00.

Zájemci o setkání lektorů v Olomouci v sobotu 15. října se mohou hlásit na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonu 587 405 402.