POZVÁNKA K PUTOVÁNÍ KRAJEM ČESKOMORAVSKÉ VYSOČINY

11. ROČNÍK PĚŠÍ POUTĚ ZA UMĚLCE

„Snažit se čerpat krásu v maličkostech, chopit se každodenní krásy a nenechat si ji ujít.“

Trasa: TELČ – HAVLÍČKŮV BROD
přes Novou Říši, Jaroměřice n/R, Třebíč, Tasov, Petrkov

Termín: neděle 23. – sobota 29. července 2017

PPU17 plakat webVážení a milí příznivci putování a poznávání krásy světa vezdejšího, ve kterém se nám ukazuje sám Nejvyšší Tvůrce – přijměte pozvání na další Pěší pouť za umělce! Jedenáctý ročník poutě coby modlitby za umělce, ale i za každého člověka, aby otevřel své srdce kráse Božího stvoření, povede krajinou Českomoravské vysočiny. Startovním místem bude kulturně i historicky významné město Telč. Odtud poutnická skupina vyrazí pěšky do Nové Říše, Jaroměřic nad Rokytnou, Třebíče a Tasova, odkud se přejede hromadnou dopravou do Polné a přes Petrkov a Svatý Kříž se dojde pěšky do Havlíčkova Brodu, cíle letošního putování.
Doprovodný program jednotlivých večerů bude věnován osobnostem uměleckého slova neodmyslitelně spjatým s Vysočinou: Josefu Florianovi, Janu Zahradníčkovi a Otokaru Březinovi, Jakubovi Demlovi a Bohuslavu Reynkovi, jejich potomkům a dalším, kteří s těmito osobnostmi vytvářeli vzájemné vztahy. Programem budou provázet dva moderátoři, Jana Hajdová, doktorandka FF UP, která se zabývá současnou poezií, ale je velmi dobře obeznámena i s básníky Vysočiny, a historik Petr Fojtík, který podle potřeby přiblíží z pohledu historika dobu, ve které tyto osobnosti žily. Večery samozřejmě budou patřit také interpretaci poezie místních básníků. Srdečně jsou zváni všichni, kteří se chtějí obeznámit s těmito významnými osobnostmi našeho národa a dobou, ve které žily. Zváni jsou také ti, kteří by svými znalostmi a pohledem mohli obohatit program jednotlivých večerů.
Celá pouť a její program jsou neseny každodenní mší svatou a modlitbou během dne. Po celý týden bude skupinu provázet katolický kněz Jan Mach, farář z Lukova na Zlínsku. Stejně jako doprovodný program, tak i veškerý duchovní program nabízející kromě slavení mše svaté a modlitby také duchovní rozhovory a svátost smíření je nabídkou účastníkům pouti, ze které si mohou vybrat podle svých potřeb a uvážení.
Poutnickou skupinu, čítající cca 20 lidí různých profesí i vyznání a zahrnující více generací, bude stejně jako v předešlých ročnících doprovázet vozidlo, které převáží všechna zavazadla a jiné potřebné věci. Řidič je zároveň šéfkuchařem připravujícím poutnické skupině jedno teplé jídlo denně.
Noclehy pro poutníky jsou domluveny v prostorách fary, kláštera, Lidového domu a Orlovny za použití vlastních karimatek a spacáků.
S veškerými dotazy je možné se obracet na hlavní organizátorku Pěší poutě za umělce Martinu Pavlíkovou: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., mobil: 603 977 711
FB stránka

PPU17 program web