Poslední týden v červenci se uskutečnil již šestnáctý ročník Pěší pouti za umělce. Letos mimo jiné vedla krajem, kudy kráčely i životní kroky kandidáta svatořečení P. Antonína Šuránka: Uherským Hradištěm a nad ním přes kopec s kaplí sv. Rocha, Uherským Ostrohem, Ostrožskou Lhotou a poutním místem na kopci sv. Antonínka.

Osobnost tohoto obyčejného, lidského, všednodenního duchovního a přes skromnost a nenápadnost přesto významného a vzdělaného kněze provázela poutníky skrze jeho myšlenky i dál, přes Strážnici a Milotice až do cíle jejich pouti, do Žarošic.

V posledním červencovém týdnu tohoto roku se uskuteční 16. ročník Pěší pouti za umělce.
V následující článku najdete odkaz na rozhovor s o. arcibiskupem Janem Graubnerem na téma „Kým je pro mě biskup?“ a odkaz na rozhlasový pořad Radia Proglas o Pěší pouti za umělce.

Z Uherského Hradiště přes kopec sv. Antonína, Strážnici a Milotice do Žarošic v posledním červencovém týdnu 2022

Stačí pokorně přijmout své nedokonalosti a s láskou a mírností je snášet. V tom spočívá pravá svatost.“ To je motto letošní pouti, tentokrát vzaté z myšlenek sv. Terezičky z Lisieux. Termín týdenního putování spolu s doprovodným programem vychází stále na poslední týden v červenci: od neděle 24. do soboty 30. července.

16. pěší pouť za umělce 2022 povede přes Antonínek i Milotice

Pěší pouť za umělce 2022, v pořadí již šestnáctá, povede tentokrát přes kopec sv. Antonína. Proč? Jejím důležitým průvodcem totiž bude P. Antonín Šuránek.

Startovním místem letošní pouti se stane Uherské Hradiště a cílem poutní místo Žarošice. Putovat se bude poslední týden v červenci – od neděle 24. do soboty 30. července, a to přes Uherský Ostroh, kopec sv. Antonína, Strážnici a Milotice.