Z Uherského Hradiště přes kopec sv. Antonína, Strážnici a Milotice do Žarošic v posledním červencovém týdnu 2022

Stačí pokorně přijmout své nedokonalosti a s láskou a mírností je snášet. V tom spočívá pravá svatost.“ To je motto letošní pouti, tentokrát vzaté z myšlenek sv. Terezičky z Lisieux. Termín týdenního putování spolu s doprovodným programem vychází stále na poslední týden v červenci: od neděle 24. do soboty 30. července.

PPU22 plakat

Výchozí místo trasy a následující tři zastávky – Uherský Ostroh, Ostrožská Lhota a poutní místo Svatý Antonínek – byly vybírány v souvislosti se vzpomínkou na osobnost kněze Antonína Šuránka a jeho dvojité výročí (1902–1982). Právě jemu a vzpomínce na něj bude věnován doprovodný program pro tato místa.

Středem, a dá se říct též vrcholem doprovodného programu bude setkání s významnými osobnostmi olomouckých biskupů a arcibiskupů ve Strážnici 27. července. Hostem celého dne bude, dá-li Pán, biskup Josef Nuzík. Ten se v 10.00 nalodí spolu s ostatními poutníky na loď v přístavu ve Veselí nad Moravou (prodej lodních lístků pro veřejnost na webu lodnilistky.batacanal.cz). Po mši svaté v 18.00 v kostele Nanebevzetí Panny Marie pak bude hlavním hostem programu: „Kým je pro mě biskup?“

U příležitosti 30. výročí nástupu arcibiskupa Jana Graubnera bude večerní program věnován některým významným osobnostem olomouckých biskupů a arcibiskupů, předchůdců současného arcibiskupa.

Dalším místem na trase bude barokní zámek v Miloticích. Součástí doprovodného programu PPU 22 bude odpolední koncert souboru Musica Poetica z děl barokních skladatelek v prostorách tohoto barokního zámku.

Cílem PPU 22 je mariánské poutní místo Žarošice, kam by poutníci měli dojít v pátek 29. července.

Poutníky bude po celý týden provázet P. Jiří Zámečník, biskupský delegát pro svatořečení. Také proto letošní pouť setrvává u tématu „Svatost se týká každého člověka“. Je totiž dobré a velmi potřebné, aby si pokřtěný člověk více uvědomoval – prostřednictvím vzpomínky na osobnosti naší blízké i vzdálené historie –, že svatost se týká každého člověka. Hlavní organizátoři 16. ročníku Pěší pouti za umělce věří, že připravovaný program k tomuto uvědomění velkou měrou přispěje.

Program PPU 22 pro veřejnost je zde.

Další potřebné informace dostanete na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na tel. 587 405 402.

 

Propagační materiály ve vysokém i webovém rozlišení jsou ke stažení zde.PPU22 program