V pondělí 7. října 2019 začne jedenáctá řada Setkání u studny, a to v sále Arcibiskupského paláce. Téma zůstává a je vlastně po celé ty roky stejné: umění vidět, umění slyšet. Hostem prvního večera bude historička umění a kurátorka Arcibiskupského muzea v Olomouci Simona Jemelková.

SUS plakat10 19

Vstup do druhé desítky těchto setkání na konci všedního dne přináší tedy změnu místa setkávání. Z Václavského náměstí se Studna přesouvá na náměstí Biskupské, tedy na protější kopec.

V průběhu devíti akademických roků měla Studna dvě části: první nabízela v sakristii katedrály sv. Václava kompozice biblických textů s poezií a hudbou a druhá půle se odehrávala v kavárně Arcidiecézního muzea, kde bylo setkání s hostem večera. V poslední řadě Studny, po zavření kavárny Amadeus, zůstala pouze část s hostem v sakristii katedrály.

Souběžně s těmito posledními změnami vzniklo pod Arcibiskupstvím olomouckým Centrum pro kulturu, jehož sídlem je právě Arcibiskupský palác, a pod ně pracovně spadá také hlavní organizátorka Setkání u studny Martina Pavlíková. Tyto změny a posuny rozhodly také o přesunu Setkání u studny do krásného prostoru „andílkovského“ sálu, který se nachází ve 2. patře Arcibiskupského paláce. K dispozici je zde i výtah.

„Umění prostupující lidskými dějinami“ je název prvního Setkání u studny v akademickém roce 2019/2020. Historička umění a kurátorka Arcidiecézního muzea v Olomouci Simona Jemelková se podělí o své zkušenosti a znalosti z oblasti výtvarného umění napříč lidskými dějinami, a to v pondělí 7. října od 17.30 v sále ve 2. patře Arcibiskupského paláce na Biskupském nám. 9.